Exkurzia v Rakove

Materská škola sa zúčastnila v spolupráci s ochotným a milým starostom obce Rakovo Patrikom Antalom výletu a exkurzie v obci Rakovo. Ćítaj ďalej >>>

Materská škola sa zúčastnila v spolupráci s ochotným a milým starostom obce Rakovo Patrikom Antalom výletu a exkurzie v obci Rakovo. Cestou pozerali dominanty a pamiatky obce...aj kaštieľ Benický, ktorý je citlivo zrekonštruovaný podľa pôvodného projektu ako kedysi za života Benických. Na kopci navštívili pamätné a známe miesta ako mauzóleum Rakovský, popri tom pozreli dom smútku. Pokračovali k zrekonštruovaného kultúrnemu domu, kde cestou pozreli hasičskú zbrojnicu a historickú hasičskú striedačku vystavenú v exteriéri kultúrneho domu pod hasičský prístreškom vyhotoveným v minulých ročníkoch rezbárskych dní. Navštívili kultúrny dom, pozreli si všetky priestory a zákutia,  obzreli si tradičný Rakovský kroj. Exkurzia pokračovala do parku, kde cestou vyskúšali sedieť v autobusovej zastávke s vyrezávanými zvieratami...v parku si pozreli exteriér a interiér dreveného zrubu, pozreli novopostavené pódium na kultúrne príležitosti a oslavy Rakova. Osviežili sa, najedli, zahrali na detskom ihrisku a cestou späť ešte pozreli ďalšie skvosty, ktoré Rakovo ponúka.

Chceli by sme poďakovať pánovi starostovi Patrikovi Antalovi, že popri všetkým povinnostiam a termínom sa nám ochotne a s úsmevom venoval...ďakujeme.

Deti si deň užili,  videli miesta, kde nikdy neboli a odniesli si zážitky a spomienky, s ktorými sa hneď poobede medzi dverami pri odchode zo škôlky delili so svojimi rodičmi a súrodencami.