• Archív - exkurzie

Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Sokoliari.

Mokrade - stretnutie s tichou krásou a rozmanitosťou prírody.Žiaci spoznávali mokrade Turca, ktoré sú zaradené do medzinárodného zoznamu z hľadiska ekologického, botanického a hydrologického. V máji 2011 sme sa zoznámili v rámci prírodopisu s národnou prírodnou rezerváciou „Kláštorské lúky“.

Žiaci 8.ročníkav rámci Enviromentálnej výchovy spoznali Turiansky naučný chodník , ktorý je zameraný na rastliny a živočíchy lesného spoločenstva. Počas vychádzky žiaci pozorovali prírodu a vypočuli si zaujímavé rozprávanie o živote lesných zvierat. Naučný chodník preveril aj ich turisticko-športovú zdatnosť.

Za flórou na Katovu skalu.Žiaci 7.A triedy boli za odmenu (trieda vyzbierala najviac odpadu pri čistení brehov rieky Turiec) na turisticko - poznávacej exkurzii v chránenej oblasti Katovej skaly pri Sklabinskom podzámku. Sprievodcov im robili zamestnanci CHKO, ktorí im pri krátkych zastaveniach porozprávali o výnimočnej flóre v tejto časti Veľkej Fatry. Vo vrcholovej knihe sme sa dozvedeli aj čo to z hrôzostrašnej histórie tohto miesta.

Ornitologická exkurzia  20.apríla navštívili žiaci 9.ročníka Záchrannú ornitologickú stanicu - nemocnicu pre dravcov v Zázrivej. Tu zachraňujú a vracajú do prírody vzácne orly, myšiaky atd., ba dokonca odchované mláďatá sú umiestnené aj v Čechách, kde tieto vzácne orly nie sú už 100 rokov. Pozri foto!

(vm)   () (vm)